Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
OLPI glówna szkoly kontakt pobierz Flash Player

Latające Dni - Indeks

15 listopada 2016

Prezentacje z dnia latającego znajdują się tutaj:

4-6 maja 2015

 

 

13 listopada 2014

zespół Marka Wawrzynkowskiego

zespół Marcina Szmuniewskiego

zespół Alicji Jaśniak

zespół Katarzyny Korolczuk

zespół Tomasza Zabrockiego

 

 

1 października 2014

zespół Krzysztofa Hejnickiego

zespół Alicji Jaśniak

zespół Małgorzaty Karwowskiej

zespół Katarzyny Korolczuk

zespół Marcina Szmuniewskiego

zespół Tomasza Zabrockiego


zespół Marka Wawrzynkowskiego

   

23-25 kwietnia, 5-7 maja 2014

zespół Patrycji Białek
[film]

zespół Grzegorza Gołosia
[film 1, film 2]

zespół Alicji Jaśniak
[prezentacja]

zespół Małgorzaty Karwowskiej
[film]

zespół Piotra Libury
[prezentacja 1, prezentacja 2]

zespół Marcina Szmuniewskiego
[film]

zespół Marka Wawrzynkowskiego
[prezentacja]

 

zespół Tomasza Zabrockiego
[prezentacja]

 
     

 

13 lutego 2014

zespół Alicji Jaśniak
[prezentacja]

zespół Małgorzaty Karwowskiej
[prezentacja]

zespół Piotra Libury
[prezentacja]

zespół Marcina Szmuniewskiego
[film]

zespół Marka Wawrzynkowskiego
[prezentacja]

zespół Tomasza Zabrockiego
[prezentacja]

Zespół Karoliny Zielińskiej
[film]

zespół Patrycji Białek
[film]

 
     

13 listopada 2013

zespół Marka Wawrzynkowskiego
[prezentacja]

zespół Tomasza Zabrockiego
[prezentacja]

zespół Alicji Jaśniak
[film]

zespół Alicji Józefiak
[film]

zespół Karoliny Zielińskiej
[prezentacja]

zespół Marcina Szmuniewskiego
[film]

zespół Patrycji Białek
[film]

zespół Grzegorza Gołosia
[prezentacja]

zespół Piotra Libury
[prezentacja]

zespół Małgorzaty Karwowskiej
[prezentacja]

   

 

2012-2013: 23-25 kwietnia 2013

jasniak

zespół Alicji Jaśniak
[film]

bialek

zespół Patrycji Białek
[film]

jozefiak

zespół Alicji Józefiak
[film]

libura

Zespół Piotra Libury
[film]
[prezentacja]

wawrzynkowski

Zespół Marka Wawrzynkowskiego
[prezentacja]

golos

Zespół Grzegorza Gołosia
[prezentacja]

     

2012-2013: 17 stycznia 2013

 

 

 

 

 

jozefiak

zespół Alicji Józefiak
[film]

 

 

 

 

bialek

zespół Patrycji Białek
[film]

 

 

 

borkowska

zespół Małgorzaty Borkowskiej
[film]

 

 

 

 

grodek

zespół Anny Grodek
[prezentacja]

 

 

 

korolczuk

zespół Katarzyny Korolczuk
[prezentacja]

 

 

 

 

libura

zespół Piotra Libury
[prezentacja]

 

 

szmuniewski

zespół Marcina Szmuniewskiego
[prezentacja]

 

 

wawrzynkowski

Zespół Marka Wawrzynkowskiego
[prezentacja]

 

 

zabrocki

zespół Tomasza Zabrockiego
[prezentacja]

2012-2013: 28 listopada 2012

 

 

 

 

borkowska

zespół Małgorzaty Borkowskiej
[film]

 

 

 

bialek

zespół Patrycji Białek
[film] 

 

 

golos

zespół Grzegorza Gołosia
[prezentacja] 

 

 

 

grodek

zespół Anny Grodek
[prezentacja] 

 

 

jozefiak

zespół Alicji Józefiak
[film] 

 

 

 

korolczuk

zespół Katarzyny Korolczuk
[film] 

 

 libura

zespół Piotra Libury
[prezentacja]
 [film]

 

 szmuniewski

zespół Marcina Szmuniewskiego
[prezentacja]

 

zabrocki

zespół Tomasza Zabrockiego
[prezentacja] 

2012-2013: 23 października 2012

 

 

 

zabrocki

zespół Tomasza Zabrockiego
[film]

 

 

 szmuniewski

zespół Marcina Szmuniewskiego
[prezentacja]

 

libura

zespół Piotra Libury
[prezentacja]

 

 

korolczuk

zespół Katarzyny Korolczuk
[prezentacja]

 

jozefiak

zespół Alicji Józefiak
[film]

 

 

 grodek

zespół Anny Grodek
[prezentacja]

golos

zespół Grzegorza Gołosia
[prezentacja]

borkowska

zespół Małgorzaty Borkowskiej
[prezentacja]

bialek

zespół Patrycji Białek
[film]

2012-2013: 17 września 2012

 

 

szmuniewski

zespół Marcina Szmuniewskiego
[prezentacja]

 

bialek

zespół Patrycji Białek
[film]

grodek

zespół Anny Grodek
[film]

 

jozefiak

zespół Alicji Józefiak
[film]

korolczuk

zespół Katarzyny Korolczuk
[film]

 

libura

zespół Piotra Libury
[prezentacja]

 

2011-2012: 19 maja 2012

borkowska

zespół Małgorzaty Borkowskiej
[prezentacja]

bialek

zespół Patrycji Białek
[prezentacja]

sczyzewska-zabrocki

zespół Katarzyny Czyżewskiej
i Tomasza Zabrockiego
[prezentacja]

grodek

zespół Anny Grodek
[film]

jozefiak

zespół Alicji Józefiak
[film]

libura

zespół Piotra Libury
[prezentacja]

szmuniewski

zespół Marcina Szmuniewskiego
[prezentacja]

 

 

 

 

2011-2012: 9 marca 2012

bialek

zespół Patrycji Białek
[prezentacja]

borkowska

zespół Małgorzaty Borkowskiej
[prezentacja]

sgolos

zespół Grzegorza Gołosia
[prezentacja]

grodek

zespół Anny Grodek
[film]

jozefiak

zespół Alicji Józefiak
[film]

karwowska

zespół Małgorzaty Karwowskiej
[film]

korolczuk

zespół Katarzyny Korolczuk
[prezentacja]

libura

zespół Piotra Libury
[prezentacja]

szmuniewski

zespół Marcina Szmuniewskiego
[prezentacja]

wycinek

zespół Macieja Wycinka
[prezentacja]

zabrocki

zespół Tomasza Zabrockiego
[film]

 

 

2011-2012: 14 grudnia 2011

grodek

zespół Anny Grodek
[film]

grzybowska

zespół Tomasza Zabrockiego
[prezentacja]

sjozefiak

zespół Alicji Józefiak
[film]

karwowska

zespół Małgorzaty Karwowskiej
[film]

libura

zespół Piotra Libury
[prezentacja]

szmuniewski

zespół Marcina Szmuniewskiego
[prezentacja]

 

2011-2012: 17 listopada 2011

bialek

zespół Patrycji Białek
[prezentacja]

borkowska

zespół Małgorzaty Borkowskiej
[prezentacja]

sgolos

zespół Grzegorza Gołosia
[prezentacja]

grodek

zespół Anny Grodek
[film]

jozefiak

zespół Alicji Józefiak
[film]

karwowska

zespół Małgorzaty Karwowskiej
[film]

libura

zespół Piotra Libury
[prezentacja]

szmuniewski

zespół Marcina Szmuniewskiego
[prezentacja]

wycinek

zespół Macieja Wycinka
[prezentacja]

zabrocki

zespół Tomasza Zabrockiego
[prezentacja]

korolczuk

zespół Katarzyny Korolczuk
[prezentacja]

 

2011-2012: 11 października 2011

libura

zespół Piotra Libury
[prezentacja]

bialek

zespół Patrycji Białek
[prezentacja]

sgolos

zespół Grzegorza Gołosia
[prezentacja]

karwowska

zespół Małgorzaty Karwowskiej
[prezentacja]

szmuniewski

zespół Marcina Szmuniewskiego
[prezentacja]

borkowska

zespół Małgorzaty Borkowskiej
[film]

grodek

zespół Anny Grodek
[film]

wycinek

zespół Macieja Wycinka
[film]

 

 

2011-2012: 20-21 września 2011

20.09.2011

W szkole odbyły się zajęcia według ustalonego harmonogramu. Przybyli uczniowie pracowali pod kierunkiem następujących nauczycieli:

Włodzimierz Chojnacki, Anna Adryjanek, Patrycja Białek, Grzegorz Gołoś, Teresa Szejbut, Karolina Ihnatowicz, Anna Parzyńska, Małgosia Karwowska, Halina Waszkiewicz.

Jedna grupa uczniów pracowała w zespole nad przygotowaniem następującego zadania:

Sporządzić klasyfikację nazw miejscowych – miejscowości Polski powyżej 20 tysięcy mieszkańców wraz z etymologią nazw.

Praca miała charakter zadaniowy – wszystkie wysiłki uczniów w pracy samodzielnej i zespołowej miały dać efekt w postaci określonej formy, wybranej i ustalonej przez nich samych.

Zajęcia zaczynały się od „odprawy”, która miała na celu przedstawienie zadania, ustalenie podziału prac i ich charakteru. Ważne tu było sformułowanie przez samych uczniów etapów prac i znalezienie pomysłu na przedstawienie zadanej w temacie „klasyfikacji”. Uczniowie pracowali przy komputerach w sali 102.

Czego się nauczyli?

  1. Wiedza: czym jest onomastyka, a szczególnie toponimia (poznali najpierw zagadnienia teoretyczne z tekstu naukowego – Rospond – przesłanego przez sieć w sali 102); w jaki sposób powstawały nazwy miejscowości i jak nazywamy je w terminologii onomastycznej; co to jest etymologia; co to są nazwy magiczne, obwarowane tabu itp.
  2. Umiejętności: wyszukiwanie informacji w dużych tekstach, posługiwanie się wyszukiwarką internetową, szukanie zestawień, spisów, przesiewanie informacji, hierarchizowanie, klasyfikowanie; posługiwanie się dokumentem tekstowym, obróbka dokumentu tekstowego, tworzenie tabeli; nadawanie pracy określonej sekwencyjności, tempo pracy; jak prowadzi się pracę badawczą itp.
  3. Umiejętności społeczne: przewodzenie w grupie, pomaganie innym, organizacja czasu.

 

21.09.2011

Następnego dnia postępowaliśmy podobnie, a pracowaliśmy nad następującym zadaniem:

Sporządzić mapę miejscowości Polski związanych z polskimi pisarzami (poetami).

Uczniowie sami zadecydowali, że chcą zrobić takie cztery przy użyciu programu komputerowego: mapę przedstawiającą miejsca urodzin, miejsca śmierci, miejsca pamięci, np., pomniki i mapę związaną z twórczością polskich pisarzy. Każdy wybrał jedną epokę literacką i szukał informacji o 15-20 pisarzach. Następnie każdy sporządzał tabelę, wpisując tylko 4 nazwy miejscowości właściwe dla każdego z pisarzy. Potem przenosił je na mapkę, a następnie przesyłał przez sieć na mapę zbiorczą. W ten sposób powstały cztery mapki zbiorcze z ciekawymi zaznaczeniami. Pracę zakończyliśmy formułując wnioski z zaobserwowanych zaznaczeń.

Czego się nauczyli?

  1. Wiedza: informacje o pisarzach
  2. Umiejętności: wyszukiwanie informacji w dużych tekstach, posługiwanie się wyszukiwarką internetową, szukanie zestawień, spisów, przesiewanie informacji, hierarchizowanie, klasyfikowanie; posługiwanie się dokumentem tekstowym, obróbka dokumentu tekstowego, tworzenie tabeli; praca w Power Point; nadawanie pracy określonej sekwencyjności, tempo pracy; jak prowadzi się pracę badawczą, praca w sieci itp.

Umiejętności społeczne: przewodzenie w grupie, pomaganie innym, organizacja czasu. 

Załączniki:
- klasyfikacja semantyczna nazw miejscowości
- mapa konturowa miast polski
- miejsca urodzin pisarzy
- miejsca związane z pisarzami
- miejsca śmierci pisarzy
- muzea - pomniki

 

2010-2011: 1 czerwca 2011

szmuniewski

zespół Marcina Szmuniewskiego
[prezentacja]

libura

zespół Piotra Libury
[prezentacja]

skarwowska

zespół Małgorzaty Karwowskiej
[prezentacja]

jozefiak

zespół Alicji Józefiak
[prezentacja]

grodek

zespół Anny Grodek
[prezentacja]

grodek2

 

wycinek

zespół Macieja Wycinka
[film]

borkowska

zespół Małgorzaty Borkowskiej
[film]

zabrocki

zespół Tomasza Zabrockiego
[film]

 

 

2010-2011: 16 marca 2011

16 marca odbył się Latający Dzień zespołów wychowawczych. Nasi uczniowie zaprezentowali 26 maja efekty swojej pracy. Jury przyznało I miejsce grupie Anny Grodek – 54 pkt, II miejsce grupom Alicji Józefiak i Katarzyny Czyżewskiej – po 52 pkt., III miejsce grupie Macieja Wycinka – 51pkt.

Pozostałe miejsca:

Tomasz Zabrocki – 49 pkt,
Małgorzata Karwowska – 47 pkt,
Marcin Szmuniewski – 48 pkt,
Grzegorz Gołoś – 45 pkt,
Alicja Jaśniak – 44 pkt,
Piotr Libura - 41 pkt,
Magdalena Janiszewska – 40 pkt.

grodek

Zespół Anny Grodek
[prezentacja]

jozefiak

Zespół Alicji Józefiak
[prezentacja]

czyzewska

Zespół Katarzyny Czyżewskiej
[prezentacja]

wycinek

Zespół Macieja Wycinka
[film]

zabrocki

Zespół Tomasza Zabrockiego
[prezentacja]

karwowska

Zespół Małgorzaty Karwowskiej
[prezentacja]

szmuniewski

Zespół Marcina Szmuniewskiego
[prezentacja]

golos

Zespół Grzegorza Gołosia
[prezentacja]

jasniak

Zespół Alicji Jaśniak
[prezentacja]

libura

Zespół Piotra Libury
[prezentacja]

janiszewska

Zespół Magdy Janiszewskiej
[film]

 

 

2010-2011: 10 lutego 2011

W turnieju jedenastu grup wychowawczych Jury oceniło dziesięć grup, które zaprezentowały efekty pracy i umiejętności zdobyte w trakcie Latającego Dnia na zgromadzeniu ogólnym 21.02.2011.

Jury oceniało zawartość meretoryczną prezentacji (czego się nauczyliśmy?), formę i samą prezentację.

Zwyciężyła grupa Marcina Szmuniewskiego uzyskująć 50pkt na 54pkt. Drugie miejsce zajęła grupa Anny Grodek z wynikiem 45pkt na 54, a trzecie grupa Katarzyny Czyżewskiej z wyniekiem 44pkt na 54.


Pozostała punktacja:
Zespół Grzegorza Gołosia - 31pkt
Zespół Alicji Józefiak - 40pkt
Zespół Piotra Libury - 40pkt
Zespół Małgorzaty Karwowskiej - 29pkt
Zespół Magdaleny Janiszewskiej - 41pkt
Zespół Alicji Jaśniak - 30pkt
Zespół Macieja Wycinka - 39pkt 

m.szmuniewski

Zespół Marcina Szmuniewskiego
[prezentacja]

a.grodek

Zespół Anny Grodek
[prezentacja]

k.czyzewska

Zespół Katarzyny Czyżewskiej
[prezentacja]

g.golos

Zespół Grzegorza Gołosia
[prezentacja]

a.jozefiak

Zespół Alicji Józefiak
[prezentacja]

p.libura

Zespół Piotra Libury
[prezentacja]

m.karwowska

Zespół Małgorzaty Karwowskiej
[prezentacja]

m.janiszewska

Zespół Magdaleny Janiszewskiej
[film]

a.jasniak

Zespół Alicji Jaśniak
[prezentacja]

m.wycinek

Zespół Macieja Wycinka
[prezentacja]

   

 

 2010-2011: 10 grudnia 2010

wycinek

Zespół Macieja Wycinka
[film]

wycinek2

Zespół Macieja Wycinka
[prezentacja]

grodek

Zespół Anny Grodek
[prezentacja]

jozefiak

Zespół Alicji Józefiak
[prezentacja]

karwowska

Zespół Małgorzaty Karwowskiej
[prezentacja]

szmuniewski

Zespół Marcina Szmuniewskiego
[prezentacja]

libura

Zespół Piotra Libury
[prezentacja]

nerkowska

Zespół Marzeny Nerkowskiej
[prezentacja]

 

czyzewska

Zespół Katarzyny Czyżewskiej
[prezentacja]

jasniak

Zespół Alicji Jaśniak
[prezentacja]

   

 

Archiwum Latających dni znajduje się tutaj. 

Do góry | Strona Glówna | Aktualności | Szkoły | Kontakt