OLPI glówna szkoly kontakt pobierz Flash Player

nauczycielka terapii pedagogicznej

pokój 219

• mgr. filologii polskiej
  • dyplomowe studia i bibliotekoznawstwo i informacja naukowa terapia pedagogiczna
  • egzaminator OKE egzaminu maturowego i gimnzajalnego
  • dyplom intel - nauczanie ku przyszlosci
  • opiekun stażów studenckich UG instytutu Filologii Polskiej
  • Biblioterapeuta
  • doświadczenie w nauczaniu języka polskiego w liceach Gdańska

Czym się zajmujemy?

Staramy się poznać indywidualne potrzeby naszych uczniów, analizować przyczyny niepowodzeń szkolnych oraz organizować i prowadzić różne formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Zajmujemy się również działaniami psychoedukacyjnymi, profilaktyczno-wychowawczymi oraz interwencyjnymi; staramy się zorganizować opiekę i pomoc materialną oraz wsparcie uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, doradzamy przy wyborze kierunku kształcenia i przyszłego zawodu. Podczas zajęć z terapii pedagogicznej ćwiczymy praktyczne metody radzenia sobie z dysleksją, dysgrafią, dysortografią i dyskalkulią. Poznajemy ich uwarunkowania. Celem zajęć jest wzmacnianie poczucia własnych możliwości i życiowego optymizmu.

W celu usprawnienia naszej pracy kontaktujemy się z nauczycielami, wychowawcami, dyrekcją, rodzicami oraz różnym instytucjami i organizacjami służącymi pomocą dzieciom i rodzinie.

Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy uczniów, którzy chcieliby podzielić się swoimi problemami, poradzić się albo najzwyczajniej porozmawiać o tym, co się dzieje w szkole i poza szkołą.

Szczególnie zapraszamy do współpracy rodziców – wspólnie będziemy szukać rozwiązań trudnych sytuacji wychowawczych i aktywnie wspierać życie dzieci.

Do góry | Strona Glówna | Aktualności | Szkoły | Kontakt