OLPI glówna szkoly kontakt pobierz Flash Player

OLPI - O szkole

Ogólnokształcące Liceum Programów Indywidualnych powstało w lipcu 1992

Założycielem szkoły jest Piotr Bogdanowicz

OLPI posiada uprawnienia szkoły publicznej

Dołącz do nas i buduj swój indywidualny plan rozwoju:

• twórz, działaj, dyskutuj, pisz, mów, rysuj, kręć filmy, maluj na lekcjach i poza nimi!

• ucz się w małych klasach podczas świetnych lekcji, zajęć i spotkań naukowych (wśród nauczycieli jest siedmiu doktorów)!

• korzystaj z zajęć plastycznych np.: rysunek i malarstwo, techniki graficzne, fotografia!

• sam wybierz wychowawcę i grupę, w której będziesz sie dobrze czuć i latać w Dni Latające!

• współpracuj z wybranym tutorem i zwiększaj poziom swoich kompetencji!

• rozwijaj pasje i zainteresowania w projekcie rocznym!

• wybierz dowolne przedmioty rozszerzone i fakultety!

• wybierz poziom zaawansowania języka angielskiego oraz drugi język (niemiecki, rosyjski, francuski)!

• ucz się japońskiego!

• wygraj tablet w konkursie pomocy dydaktycznych lub innym konkursie!

• działaj w samorządzie, oceniaj pracę swojej szkoły i zmieniaj ją na lepsze!

• korzystaj ze wsparcia (np. matematyka-pomoc, polski do matury, zajęcia dla uczniów z dysleksją)

• zaprzyjaźniaj się, urządzaj dziady, spotkania, pikniki, noce z książką w szkole, bookony i inne autorskie imprezy!

TWOJA PASJA TWOJĄ SZANSĄ!

Jeśli masz dysleksję...

(czyli specyficzne trudności w czytaniu i pisaniu) możesz liczyć na:

• życzliwość nauczycieli i propozycję pomocy, w tym terapię pedagogiczną

• spokój i bezpieczeństwo (nauczyciel nie postawi cię w sytuacji przekraczającej aktualne możliwości np. głośne czytanie przy klasie, pisanie na tablicy)

• wydłużenie czasu potrzebnego na wykonanie zadań z limitem czasowym

• otrzymanie kopii pracy klasowej, by poprawić ją w domu w okresie sprawdzania oryginału przez nauczyciela ( w ten sposób masz możliwość pracowania nad błędami i skonfrontowania ich z wersją pierwotną, sprawdzoną przez nauczyciela)

• możliwość pisania prac domowych na komputerze i oddawania ich w wersji elektronicznej lub wydrukowanej

• korzystanie ze słownika ortograficznego i innych podczas prac klasowych i sprawdzianów

• ocenianie kształtujące, w którym otrzymasz informację zwrotną, w szczególności o postępach w radzeniu sobie z trudnościami

Spotkania z ciekawymi ludźmi

OLPI gości w swoich murach znanych polityków, podróżników, artystów, literatów, ludzi nauki, sportowców i inne znane osobistości. Byli u nas m. in.: P. Adamowicz, D. Tusk, F. Potulski, A. Hall, J. Banach, B. Borusewicz, Sz. Waiss, M. Kamiński, M. Kochańczyk, A. Trzaska, S. Chwin, Z. Nowosielski, L. Kopeć, prof. S. Angielski, P. Podhajska, J. Sowa, M. Mroczkiewicz - medalistka z Sydney, absolwentka OLPI.

Pretekstem do takich spotkań są Dni Uniwersyteckie i specjalne spotkania z ciekawymi ludźmi.

Współpraca z innymi szkołami

W latach 1992-2008 Zespół Szkół Programów Indywidualnych współpracował z wieloma szkołami.
od 1992 r. współpraca ze szkołą w Ticknall (Wielka Brytania),
od 1992 r. współpraca z III SLO im. J. Słowackiego (STO) w Krakowie,
w 1994 r. wymiana młodzieży z Centrum Kultury w Spandau (Berlin-Niemcy,)
w roku szkolnym 1994/95 wymiana młodzieży z Domem Kultury w Brest (Bretonia-Francja),